Příběhy zaměstnanců: Jan Uher

Příběhy zaměstnanců: Jan Uher

Jan Uher
Integration manager

 

Čím se v současné době v SONETu zabýváš a jaké jsou ve stručnosti hlavní úkoly?

Pracuji na pozici Integration manager. Mým úkolem je projektové řízení bezobslužných integrací a zajišťuji také instalace bezobslužných terminálů po obchodní stránce. Jsem mimo jiné členem projektového týmu. Díky tomu mám přehled o projektech, které kolegové řeší, a ačkoliv na nich mnohdy přímo nepracuji, mohu z jejich průběhu realizací čerpat zkušenosti.

Jaký byl Tvůj profesní začátek v SONETu?

Psal se rok 2013, když jsem zde získal první pracovní příležitost. V té době jsem studoval a hledal jsem si přivýdělek při studiu. V SONETU mi byla tenkrát nabídnuta brigáda. Koncem roku 2015 v Sonetu probíhalo výběrové řízení na pozici Obchodního asistenta a já byl osloven, zda bych měl zájem.. Toto výběrové řízení jsem vyhrál a po relativně krátké době se zapracoval tak, že mi bylo umožněno postoupit dál. Na nové pracovní pozici jsem získal zkušenosti v rámci obslužných terminálů a když se vyskytla nabídka převzít agendu bezobslužných integrací, neváhal jsem této příležitost využít.

Co Tě na Tvé pozici nejvíce baví?

Já to beru všechno jako velkou výzvu, jelikož jsem komunikativní a kontakt s klienty mě baví, tak jsem rád, když se vyskytne projekt, který je nestandardní a já ho mohu celý vést a získávat tím i nové obchodní aktivity pro SONET. Má pozice mi umožňuje osobní i profesní rozvoj. Myslím, že nejlepší je se učit na činnostech, které jsou nestandardní nebo nezaběhlé a je u nich třeba zavádět nové postupy. Baví mě také účastnit se instalací přímo v terénu, kde člověk pozoruje výsledek své práce.

Jak se Ti pracuje v týmu?

Můj tým je perfektní. S každým dalším členem se rozvíjí a kvalita práce zde zaznamenává neustálé zlepšení. Řekl bych, že dobrý tým je polovina úspěchu celého projektu. Takže mu tímto chci i poděkovat a podotknout, že jsou z nás dobří kamarádi i za branami SONETU.

Jaké Ty osobně vidíš největší výhody v tom být zaměstnán v SONETU?

Myslím si, že tím hlavním bonusem pro mě osobně není nic hmotného. Tedy, kromě pěkného zázemí v pěkně zrekonstruované vile na Kraví hoře, řady firemních bonusů jako teambuilding, kurzy angličtiny nebo třeba možnost dát si čerstvou kávu apod. Chci hlavně vyzdvihnout atmosféru uvnitř společnosti. Přestože v SONETU pracuje cca 65 lidí, všichni se dobře známe a funguje zde vzájemná kolegialita. Tu jsem ocenil hlavně při začátcích, které nebýt ohleduplných a vstřícných lidí kolem, mohly být docela utrpením a vážím si jí dodnes. Je pro mne nepostradatelnou součástí.

Další výhodou je to, že jsme softwarová společnost, která musí neustále udržovat krok s bankovním světem a účastní se řad setkání a meetingů. Já to oceňuji hlavně při obchodních jednáních s novými partnery, která mne baví a na nynější pozici jsem jim čím dál blíž.

Děkuji tedy SONETU za příležitost zjistit, že i v dnešní době stresu a předhánění se před ostatními, může existovat společnost, která nabízí takové pracovní podmínky a disponuje tímto super kolektivem!

 

Děkujeme za rozhovor

Napsat komentář

Close Menu